niedziela, 21 lipca 2019

 

2014-07-02

Oświadczenie grupy posłów SLD-UP do Parlamentu Europejskiego

Bruksela, 29 czerwca 2014 r. OŚWIADCZENIE grupy posłów SLD-UP do Parlamentu Europejskiego Przyjmujemy dzisiejszą decyzję Pani Lidii Geringer de Oedenberg, o rezygnacji z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z prawdziwą przykrością. Tym bardziej, że następuje ona ponad miesiąc po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 25 maja br. i w rezultacie których, Pani de Oedenberg uzyskała mandat poselski z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD-UP. Styl i powody rezygnacji, o których pisze Pani poseł Lidia Geringer de Oedenberg nie mogą pozostać bez komentarza. Pani poseł w ostatniej kadencji PE (2009-2014) pełniła funkcję Kwestora Parlamentu Europejskiego. W pierwszej połowie kadencji z rekomendacji Grupy Socjalistów i Demokratów, a w drugiej - wbrew woli Grupy. W związku z tym jej kandydatura na to stanowisko w obecnej kadencji okazała się trudna do zaakceptowania. Oczekiwania Pani Poseł szły w kierunku funkcji w kierownictwie Parlamentu i gratyfikacji finansowych, których Delegacja Polska w Grupie Politycznej Socjalistów i Demokratów nie była w stanie zapewnić. Decyzję o opuszczeniu SLD traktujemy jako przejaw nielojalności w stosunku do partii, a przede wszystkim – wyborców, oraz przedkładanie swoich własnych ambicji ponad interes europejskiej socjaldemokracji. Jesteśmy przekonani, że zawiedzione nadzieje na uzyskanie stanowisk nie powinny być podstawą do takich emocjonalnych decyzji i pozostają w sprzeczności z zasadami etycznymi. W imieniu grupy posłów Bogusław Liberadzki – przewodniczący
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.