niedziela, 21 lipca 2019

 

2014-07-02

Apel do polskich turystów

Apel do polskich turystów

Unia Pracy apeluje do polskich turystów o ostrożność i rozwagę w podejmowaniu decyzji dotyczących wypoczynku za granicami kraju. Od 2004 roku w Polsce zbankrutowało ośmiu dużych operatorów turystycznych, takich jak np. Open Travel, Kopernik travel, Orbis, Selectours, Triada. Ostatni przypadek Sky Club był łatwy do przewidzenia , gdyż był to firma na zasadzie sztucznego tworu, która przejęła wszystkie długi i zobowiązania Triady. Nie działała długo, bo tylko trzy miesiące, narażając tysiące polskich turystów na straty finansowe i moralne. System turystyki zagranicznej wykazuje wielką słabość. Być może, że rozwiązania ustawowe pozwoliłyby na zapewnienie pełnych gwarancji dla turystów. Przeszkodą w tym wszystkim są pieniądze, których brakuje w budżecie państwa. W chwili obecnej częściowych gwarancji finansowych udziela Sejmik Wojewódzki, ale są to kwoty wystarczające tylko na ściągnięcie turystów w awaryjnych sytuacjach.

Polski turysto spędzaj swój wypoczynek w kraju. Unikniesz w ten sposób przykrych niespodzianek związanych z bankructwami biur podróży. Żyjemy w pięknym kraju zasobnym w morze, góry, jeziora, lasy z rozwiniętą bazą turystyczną. Tutaj sam jesteś swoim operatorem i na pewno nie zbankrutujesz.

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.