niedziela, 21 lipca 2019

 

2014-07-02

W sprawie PZPN

PZPN

Unia Pracy wielokrotnie dawała wyraz temu, żeby oddzielić politykę od sportu, jak Państwo od Kościoła.

Ostatnie dni przyniosły nam bezprecedensowy atak na Prezesa PZPN Grzegorza Lato, w kontekście jego kolejnego startu na stanowisko prezesa związku.

Jest to nie zrozumiałe, jak politycy i media wywierają wpływ na procedury, które mają dokonać się w demokratycznych wyborach według założeń statutowych związku. Czyż nie o takie zasady walczyliśmy w 90 latach.

Apelujemy o powściągliwość i spokój, mając nadzieję, że w zbliżających się wyborach na prezesa PZPN zwycięży najlepszy.

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.