niedziela, 21 lipca 2019

 

2014-07-02

Afera taśmowa

Afera taśmowa

 "Unia Pracy z przerażeniem obserwuje wydarzenia ostatnich dni  związanych z "aferą taśmową PSL", co być może stanowi przysłowiowy  wierzchołek góry lodowej. Przypadek ten wykazał, że polski rząd nie  panuje nad tym co się dzieje w agencjach i spółkach skarbu państwa.

 Nie może być przyzwolenia społecznego na nepotyzm i traktowanie  państwowego majątku jak prywatnego folwarku przez osoby odpowiedzialne  za zarządzanie.

Mamy głęboką nadzieję, że Pan Premier wyciągnie wnioski z  zaistniałej sytuacji i wprowadzi natychmiastowe działania zmierzające  do uzdrowienia sytuacji w agencjach i spółkach, które podlegają  Pańskiemu nadzorowi.

 Wydarzenia te stanowią doskonały przyczynek do kompleksowego  zreformowania systemu agencji skupionych wokół Ministerstwa Rolnictwa.

Pragniemy przypomnieć Panu Premierowi, że Unia Pracy już dwa lata temu,  kierując stosowne pisma, zwracała uwagę na konieczność likwidacji  takich anachronicznych tworów jak Agencja Nieruchomości Rolnych.

Przekazanie majątku i ziem, którymi włada ta agencja samorządom,  pozwoli na ich rozwój i zwiększenie możliwości zaciągania przez nie  zobowiązań. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie gwarantuje  również większą przejrzystość i lepsze mechanizmy kontrolne.

Mając na uwadze dobro Państwa i obywateli wierzymy, że Pan Premier  uwzględni sugestie Unii Pracy i zreformuje system agencji rolnych."

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.