niedziela, 21 lipca 2019

 

2014-07-02

Apel do prezydenta RP

List do prezydenta RP

"Z okazji 2. rocznicy sprawowania przez Pana urzędu Prezydenta RP Unia Pracy życzy Panu dalszych sukcesów w pełnieniu swojej misji.

Ośmielamy się przypomnieć, że byliśmy jedyną partią lewej strony sceny politycznej, która oficjalnie poparła Pańską kandydaturę w wyścigu o fotel Prezydenta.

Wyrażamy zadowolenie z dwóch lat Pańskiej prezydentury, jednak oczekujemy od Pana Prezydenta działań zmierzających do wzmocnienia lewej strony sceny politycznej. Doprowadzenie do takiej równowagi służyłoby właściwemu rozwojowi państwa.

Unia Pracy jako najstarsza partia, bo już z dwudziestoletnim stażem, zawsze ideowo przywiązana była do wartości takich jak: równość, sprawiedliwość społeczna i tolerancja, a naszym działaniom stale towarzyszyło hasło: "Po pierwsze człowiek".

Sprawiedliwość ekonomiczna i praca, a nie kapitał, są dla nas priorytetami, dlatego oczekujemy od Pana Prezydenta wsparcia działań Unii Pracy, zmierzającej do wprowadzenia na świecie podatku Tobina.

Wyrażamy nadzieję, że Pańskie hasło wyborcze: "Zgoda buduje" będzie dalej przyświecało Panu Prezydentowi w działaniach na rzecz dalszego rozwoju Polski i jej obywateli. Jesteśmy gotowi współdziałać z Panem Prezydentem".

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.