sobota, 25 maja 2019

 

2011-03-16

Ranking partii w lubuskiem z dnia 27 sierpnia 2009 r.

Przedstawiamy Państwu ranking partii w naszym województwie przeprowadzony w dniu 27 sierpnia br. na 1200 osobach wykonany przez SBP. Najwyraźniej ustaliła się czołówka partii na które mieszkańcy rozważają czy oddać swój głos. Będziemy wdzięczni za komentarze w tej sprawie

Czy będziesz głosował na przedstawicieli partii w wyborach na prezydenta i do samorządu

PO

SLD

PiS

PSL

UP

SD

Tak (%)

34

23

19

9

6

3

Nie (%)

41

36

53

57

34

79

Nie wiem (%)

25

41

28

34

60

18

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.