czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Władze Lubuskiej Unii Pracy ukonstytuowane

W dniu 07.06.2013 r.odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej Unii Pracy w Gorzowie Wlkp. pod przewodnictwem Emilian Popławskiego.

Głównym przedmiotem obrad było omówienie tez na Kongres UP w Warszawie.

Dokonano rownież podziału funkcji w Radzie. Wiceprzewodniczącymi Lubuskiej Unii Pracy zostali:

  1. Romuald Sikorski – Przewodniczący Zarządu Powiatowego w Międzyrzeczu.
  2. Zbigniew Włodarczak – Przewodniczący Zarządu Miejskiego w Gorzowie Wlkp.

Sekretarzem Rady Wojewódzkiej został kol. Bogusław Wójcik a funkcję członka RW UP powierzono kol. Tadeuszowi Zaborowskiemu.

Serdecznie gratulujemy Kolegom i życzymy owocnej pracy.

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.