piątek, 21 czerwca 2019

 

2013-10-27

Wybory władz w Lubuskiej Unii Pracy

VI Walne zebranie Członków Lubuskiej Unii Pracy

 

W dniu 11 maja 2013 r. odbyło się walne zebranie  sprawozdawczo- wyborcze LUP w Gorzowie Wlkp. W wyniku wyborów Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej został wybrany – Emilian A. Popławski.

Wybrano również Członków Rady – zostali nimi:

Romuald Sikorski

Zbigniew Włodarczak

Bogusław E. Wójcik

Tadeusz Zaborowski.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został – Franciszek Nowosielski.

Wybrano też 6-ciu delegatów na XV Kongres Unii Pracy, który odbędzie się

15.06.2013 r. w Warszawie.

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.