niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Koalicja w sprawie ustawy o śmieciach

Waldemar Witkowski - przewodniczący Unii Pracy wraz z posłem Januszem Palikotem - przewodniczącym Ruchu Palikota, uczestniczyli w zorganizowanej konferencji prasowej informując o wspólnych działaniach w sprawie ustawy o porządku (śmieciowej) w gminach. Wskazali, że jak zwykle rząd i tym razem sięga do kieszeni podatników pod pretekstem dbania o czystość w gminach, by dostarczyć samorządom pieniędzy na ich oddłużenie..
Posłuchajcie tego co powiedzieli na konferencji prasowej, wystarczy kliknąć na niżej zamieszczony link:

http://www.youtube.com/watch?v=vVYo_VPqnDY


 

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.