środa, 18 lipca 2018

 

2013-10-27

Jubileusz XX – lecia Unii Pracy

     W grudniu 2012 r, w centrum Warszawy – siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej - odbyła się uroczystość Jubileuszowa z okazji

                                   XX - lecia UNII PRACY

Wśród zaproszonych gości byli: były Prezydent Aleksander Kwaśniewski, byli wicemarszałkowie Sejmu RP, szefowie partii, związków zawodowych i organizacji społecznych. Kancelarię Prezydenta reprezentował minister Tomasz Nałęcz. Ucieszyła nas obecność polityków związanych z Unią Pracy m. innymi Wandy Nowickiej, Ewy Kralkowskiej, Marka Balickiego i innych.

Przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski powitał licznie zebranych, a Przewodniczący Rady Krajowej Unii Pracy Marek Pol, przypomniał historie powstania partii, jej wzloty i upadki, nie pomijając popełnionych błędów. Podkreślił, że najcenniejszym kapitałem są u nas ludzie wierni ideałom i programowi Unii Pracy, którzy mają dużą wrażliwość społeczną. Wspomniał też o dorobku i autorytecie Aleksandra Małachowskiego, który nade wszystko dążył do tego, by budować porozumienia ponad podziałami i na tym co dobre, żeby społeczeństwo łączyć a nie dzielić.

Postać Marszałka Aleksandra Małachowskiego, była nam bliższa przez obecność na uroczystości Krystyny Małachowskiej – wdowy po Aleksandrze Małachowskim.

Ważnym punktem tej uroczystości było wręczenie statuetki – nagrody dla polityka „ponad podziałami”, którą Kapituła przyznała w ramach Fundacji im. Marszałka Aleksandra Małachowskiego. Nagrodę – statuetkę, przy ogromnych brawach  otrzymał Aleksander Kwaśniewski. W swoim wystąpieniu nawoływał ludzi LEWICY, do integracji i wspólnych działań oraz wzięcia odpowiedzialności za los Polaków i kraju. Drogą do integracji ma być Kongres Lewicy Polskiej w najbliższych miesiącach.

W obecności mediów krojono olbrzymi tort z logo Unii Pracy, nagrywano też wywiady z osobami publicznymi ale informacji o naszym Jubileuszu nie było w mediach publicznych – szkoda!

Newsem dnia była powtarzana co godzinę informacja o samobójstwie angielskiej pielęgniarki – jakbyśmy nie mieli swoich problemów! Dlatego boli pytanie: „czy jest jeszcze Unia Pracy”?

Jest ze sporym potencjałem ale, ani koalicja rządowa, ani opozycja nie ma interesu by mówić o nas!

Kilkuset uczestników pozytywnie oceniło organizację i przebieg uroczystości, mając nadzieję, że Społeczeństwo jeszcze obdarzy nas zaufaniem.

 

      Grudzień 2012 r.                                                                        Danuta Polak

<<< poprzednielista zdjęćnastępne >>>

Sala obrad w której odbywały się uroczystości
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.