piątek, 21 czerwca 2019

 

2013-10-27

Jubileusz XX – lecia Unii Pracy

     W grudniu 2012 r, w centrum Warszawy – siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej - odbyła się uroczystość Jubileuszowa z okazji

                                   XX - lecia UNII PRACY

Wśród zaproszonych gości byli: były Prezydent Aleksander Kwaśniewski, byli wicemarszałkowie Sejmu RP, szefowie partii, związków zawodowych i organizacji społecznych. Kancelarię Prezydenta reprezentował minister Tomasz Nałęcz. Ucieszyła nas obecność polityków związanych z Unią Pracy m. innymi Wandy Nowickiej, Ewy Kralkowskiej, Marka Balickiego i innych.

Przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski powitał licznie zebranych, a Przewodniczący Rady Krajowej Unii Pracy Marek Pol, przypomniał historie powstania partii, jej wzloty i upadki, nie pomijając popełnionych błędów. Podkreślił, że najcenniejszym kapitałem są u nas ludzie wierni ideałom i programowi Unii Pracy, którzy mają dużą wrażliwość społeczną. Wspomniał też o dorobku i autorytecie Aleksandra Małachowskiego, który nade wszystko dążył do tego, by budować porozumienia ponad podziałami i na tym co dobre, żeby społeczeństwo łączyć a nie dzielić.

Postać Marszałka Aleksandra Małachowskiego, była nam bliższa przez obecność na uroczystości Krystyny Małachowskiej – wdowy po Aleksandrze Małachowskim.

Ważnym punktem tej uroczystości było wręczenie statuetki – nagrody dla polityka „ponad podziałami”, którą Kapituła przyznała w ramach Fundacji im. Marszałka Aleksandra Małachowskiego. Nagrodę – statuetkę, przy ogromnych brawach  otrzymał Aleksander Kwaśniewski. W swoim wystąpieniu nawoływał ludzi LEWICY, do integracji i wspólnych działań oraz wzięcia odpowiedzialności za los Polaków i kraju. Drogą do integracji ma być Kongres Lewicy Polskiej w najbliższych miesiącach.

W obecności mediów krojono olbrzymi tort z logo Unii Pracy, nagrywano też wywiady z osobami publicznymi ale informacji o naszym Jubileuszu nie było w mediach publicznych – szkoda!

Newsem dnia była powtarzana co godzinę informacja o samobójstwie angielskiej pielęgniarki – jakbyśmy nie mieli swoich problemów! Dlatego boli pytanie: „czy jest jeszcze Unia Pracy”?

Jest ze sporym potencjałem ale, ani koalicja rządowa, ani opozycja nie ma interesu by mówić o nas!

Kilkuset uczestników pozytywnie oceniło organizację i przebieg uroczystości, mając nadzieję, że Społeczeństwo jeszcze obdarzy nas zaufaniem.

 

      Grudzień 2012 r.                                                                        Danuta Polak

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.