czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Posiedzenie Rady Krajowej Unii Pracy

W dniach 2-3 grudnia 2011 w Łężeczkach k/Poznania odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Unii Pracy. Podczas obrad omówiono sytuację polityczną po wyborach parlamentarnych oraz podjęto dyskusję nad przyszłością i kierunkami działania Partii.

Rada Programowa pod kierunkiem prof. Tadeusza Zaborowskiego przedstawiła propozycje programu Unii Pracy.

Zabierając głos Waldemar Witkowski powiedział, że nie udało się zawrzeć koalicji z SLD. Tylko 9-ciu członków UP z całego kraju znalazło się na listach SLD. Efekt prowadzonej przez SLD kampanii jest znany – znaczna część elektoratu lewicowego odpłynęła choćby do bardziej medialnego i przekonywującego Ruchu Palikota.

Prowadzący obrady Przewodniczący UP Marek Pol mówił o uwarunkowaniach w jakich znalazła się Unia Pracy i cała lewica. Zasygnalizował też najbliższe zadania lewicy w Polsce tj. „okrągły stół lewicy”, rozmowy z partiami i organizacjami. Dobrze by było gdyby w maju na 20-to lecie Unii Pracy – można było by doprowadzić do Kongresu Zjednoczeniowego Lewicy. Dużo inicjatywy, również na nasz wniosek wykazują Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller.

Zabierając głos Emilian Popławski stwierdził, że najwyższa pora by Unia Pracy miała w końcu własny, nowoczesny program. Złożył przy tej okazji podziękowanie Radzie Programowej a szczególnie Profesorowi Zaborowskiemu za jego osobiste zaangażowanie i wkład w stworzeniu w tak krótkim czasie projektu programu. Członkowie Lubuskiej Unii Pracy od lat się o to upominali. Taki program powstał – choć w dalszym ciągu zarówno Polska jak i Unia Pracy nie ma jasno określonej doktryny politycznej dla naszego kraju.

My też nie wiemy jak ten program zrealizować nie mając pieniędzy a przede wszystkim władzy oraz szerokiego poparcia społecznego. Wymagać to będzie bardzo konkretnego wspólnego programu całej lewicy. Dlatego nasz program będzie zasadniczym obok programu innych ugrupowań lewicowych wkładem i przyczynkiem do zjednoczenia lewicy, bo mówimy o integracji jako warunkiem bezwzględnie koniecznym.

W wyniku szerokiej dyskusji zgłoszono wiele uwag i propozycji do programu na ręce prof. Zaborowskiego.

Ustalono, że do końca stycznia organizacje terenowe zapoznają się z programem i zgłoszą ewentualne wnioski. W miesiącu lutym Rada Krajowa rozpatrzy i przyjmie program do realizacji.

Na koniec obrad wybrano nowego Sekretarza Generalnego UP – został nim kol. Marek Poniatowski.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.