czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Spotkanie Emiliana Popławskiego z Leszkiem Milerem, Mogusławem Liberadzkim i Bogusławem Wontorem

W dniu 3 listopada Przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy spotkał się w Zielonej Górze na obiedzie z Leszkiem Millerem – Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego SLD. L.Miller omówił zamierzenia klubu na najbliższy okres. Zwrócił uwagę na potrzebę skoncentrowania się posłów w parlamencie i wszystkich sił lewicowych na konkretnych sprawach zwykłych obywateli i sprawach państwa służących ludziom. Organizator spotkania poseł Bogusław Wontor podziękował  wszystkim kandydatom w wyborach do Sejmu za aktywny udział i wsparcie listy. Osobny adres wygłosił do Przewodniczącego Unii Pracy, dziękując członkom i sympatykom Lubuskiej Unii Pracy za wsparcie listy SLD. Uczestniczący w spotkaniu europoseł Bogusław Liberadzki omówił sytuację polityczno-gospodarcza w Europie i na Świecie w kontekście problemów gospodarczych w Unii Europejskiej i zagrożeń z nich wynikających również dla Polski.

Zabierając głos Emilian Popławski stwierdził, że system tworzenia list wyborczych i brak koalicji spotkał się w Unii Pracy z wielką krytyką, co miało niewątpliwie duży wpływ na zaangażowanie elektoratu UP w wyborach parlamentarnych i rozbicie Lewicy.

Słaba i niewyraźna kampania oraz brak jedności na lewicy dopełniła reszty w kontekście wyniku wyborczego, na co zwracaliśmy bardzo stanowczo uwagę w kampanii lecz było to jak rzucanie grochem o ścianę – czas wyciągnąć z tego należyte wnioski.

O godzinie 16.30 w Domu Kultury w Szprotawie odbyło się spotkanie Leszka Millera

i Bogusława Liberadzkiego z mieszkańcami  miasta. W spotkaniu wzięli też udział Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD i  LUP. Licznie przybyli na to spotkanie też członkowie Unii Pracy ze Szprotawy z Przewodniczącym Zarządu Miejskiego UP -Stanisławem Góralczykiem, których mile przywitał Leszek Miller. Podczas spotkania zadawano liczne pytania dotyczące przeszłości lewicy, państwa, rządów L.Millera jak i pytań dotyczących najbliższego okresu, zwłaszcza problemów socjalnych i jedności Lewicy.

Były też wypowiedzi krytyczne ale i apelujące wprost do L. Millera aby osobiście włączył się w jednoczenie i umacnianie Lewicy. Na pytania odpowiadali Leszek Miller i Bogusław Liberadzki, wskazując na to, iż właśnie teraz jest czas na działanie i szeroką dyskusje zarówno wśród ludzi lewicy ale i w całym kraju wobec rosnących zagrożeń socjalnych i niezadowolenia społeczeństwa polskiego i światowego i że to właśnie Lewica ma tu największa role do odegrania.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.