czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Negatywna ocena rządu

61% ankietowanych negatywnie ocenia w lipcu działalność rządu Donalda Tuska; dobrze o działalności gabinetu mówi 29% badanych - wynika z sondażu TNS OBOP. 10% nie miało zdania w tej sprawie
Jak wynika z sondażu, w porównaniu z czerwcowym badaniem negatywna ocena dla rządu zmniejszyła się o 1 pkt proc., a odsetek ocen pozytywnych nie zmienił się.

51% pytanych ocenia, że Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera. To 2 pkt proc. mniej w porównaniu z sondażem z czerwca. Przeciwnego zdania jest 37% respondentów - wzrost o 1 pkt proc. 12% ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć". 

http://www.panstwo.info/sondaze/608-tns-obop

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.