niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Oświadczenie w sprawie Norwegii

Oświadczenie

Zarządu Wojewódzkiego Lubuskiej Unii Pracy w Gorzowie Wlkp. z dnia 23 lipca 2011 r.

 

 

 Wyrażamy głęboki żal i składamy kondolencje oraz wyrazy współczucia na ręce Pana Premiera Norwegii w związku z tragicznymi zdarzeniami jakie miały miejsce w Oslo i na wyspie Utoya.

Demokraci na całym świecie mieli okazję zobaczyć ogrom zniszczeń jakich dokonała osoba kojarzona ze skrajnie prawicowym ugrupowaniem w Norwegii.  Dramat ten unaocznił wszystkim jakie mogą być tragiczne skutki działania osób nieodpowiedzialnych i niebezpiecznych dla otoczenia. Szkoda tylko, iż odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo służby nie miały wiedzy o tym co się wokół Premiera rządu norweskiego dzieje.

Aż nieprawdopodobne by jeden człowiek mógł wyrządzić tak ogromne szkody i pozbawić życia tylu młodych ludzi.

Sądzić należy, że to katastrofalne zdarzenie już nigdy nie powtórzy się nie tylko w Norwegii ale także w innych państwach Europy i na świecie.

Ogromnie ubolewamy, że tylu młodych ludzi zakończyło życie wskutek schizofrenicznych działań jakiegoś bandyty ze skrajnie prawicowych ugrupowań.

Wzywamy partie demokratyczne i lewicowe do wypracowania skutecznych działań uniemożliwiających takie zdarzenia, zaś służby publiczne i porządkowe do prowadzenia aktywnych i skutecznych działań zapobiegających na przyszłość tego typu tragediom. Zbudujmy strategię wewnętrznego bezpieczeństwa Europejskiego i pokażmy, że w jedności siła.

 

 

                                                                              Za Zarząd

 

                                                                            Emilian Popławski

                                                       Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego

                                                                              Lubuskiej Unii Pracy

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.