niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

złożenie wiązanki kwiatów 01 maja 2011 r.

W dniu 1-szego Maja delegacja Lubuskiej Unii Pracy złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wlkp.

Przewodniczący Zarządu Miejskiego UP w Gorzowie Wlkp. nawiązał w kilku słowach do historii walki robotników o swoje prawa i znaczeniu tego Święta do dnia dzisiejszego.

 

W wielu krajach w całej europie i na świecie święto to jest bardzo uroczyście obchodzone.

Ten symboliczny wyraz Lubuskiej Unii Pracy w postaci złożenia kwiatów pod pomnikiem

Grunwaldzkim to był jedyny wyraz pamięci o tym święcie w regionie gorzowskim.

 

Niestety,  rozbita lewica nie tylko nie potrafi się zjednoczyć mimo wspólnych celów i programów ale i  zapomina o swojej najlepszej historii, jakby wręcz się wstydzi pokazać.

Z roku  na rok jest z tym jakby gorzej. Tymczasem ten dzień staje się zawłaszczany na inne

świętowania. Pewnie należałoby zakazać czczenia tego Święta i może wówczas zacznie się ono odradzać i znajdzie się paru socjalistów, którzy cenią historyczne wartości i walkę o socjalistyczne ideały i zechcą przynajmniej młodzieży przypomnieć, że lewica ma swój olbrzymi dorobek w rozwoju demokracji i dbaniu o dobro wszystkich ludzi pracy a zwłaszcza

tych, którzy są bez pracy i środków do życia. Prawda jakie to aktualne !

 

 

 

kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.