niedziela, 25 lutego 2018

 

2013-10-27

18 lecie Zachodniopomorskiej Unii Pracy

W dniu 06 maja br. w Koszalinie odbyły się obchody 18 lecia Unii Pracy, które zorganizował Zarząd Wojewódzki Unii Pracy i Okręg Koszaliński Unii Pracy w Koszalinie. Głównym organizatorem tych uroczystości był Andrzej Niski - przewodniczący Zachodniopomorskiej Unii Pracy i przewodniczący Rady Okręgowej Unii Pracy w Koszalinie. W uroczystościach udział wzięli:  Waldemar Witkowski - przewodniczący Unii Pracy i prof. Tadeusz Zaborowski - przewodniczący Rady Programowej Unii Pracy.

Odbyła się konferencja prasowa w której udział wzięli: Andrzej Niski, Waldemar Witkowski i prof. Tadeusz Zaborowski.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.