czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Obrady Rady Krajowej Unii Pracy

W dniach 15-16 kwietnia 2011 r. w Łężeczkach odbyły się obrady Rady Krajowej Unii Pracy w których udział z lubuskiego wzięli: Emilian Popławski - przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy, członek Rady Krajowej i prof. Tadeusz Zaborowski - członek Rady Krajowej Unii Pracy.

Emilian Popławski - przewodniczący Rady Wojewódzkiej Lubuskiej Unii Pracy, zabierając głos przekazał informacje z posiedzenia Lubuskiej Unii Pracy w Gorzowie Wlkp., uchwalony apel i listę kandydatów w wyborach parlamentarnych w 2011 r. Ponadto poinformował o uczczeniu Święta Pracy 1 Maja poprzez przejście członków i sympatyków Unii Pracy z siedziby partii pod Pomnik Grunwaldzki i złożenie kwiatów. Stwierdził również, że większa, zauważalna działalność struktur Unii Pracy to zwiększone i lepsze warunki i zasady ewentualnego połączenia lewicy. Dlatego też na bieżąco podejmujemy w lubuskiem różnego rodzaju przedsięwzięcia polityczne jak i utrzymujemy stałe kontakty z sojusznikami. Odzwierciedleniem tego jest prowadzona przez nas strona internetowa - a to w obecnej kampanii wyborczej będzie miało kapitalne znaczenie. 

Podczas obrad dyskutowano o sytuacji politycznej w kraju, podkreślano stałe ubożenie społeczeństwa i permanentne kłótnie PO i PiS, którzy zajęli się wyłącznie sobą a nie problemami wymagającymi rozwiązania dla lepszego życia Polaków i rozwoju gospodarczego. Ponadto dyskutowano o zadaniach lewicy i mozliwości zjednoczenia lewicy w Polsce. Rada Krajowa podjęła w tej sprawie stosowną uchwałę, której tekst zamieszczamy niżej.

Podczas obrad Rady Krajowej Unii Pracy powołano także Radę Programową Unii Pracy, zaś funkcję przewodniczącego tej Rady powierzono prof. Tadeuszowi Zaborowskiemu.

 

Uchwała

Rady Krajowej Unii Pracy

w sprawie zjednoczenia polskiej lewicy

Łężeczki, 16 kwietnia 2011 r.

 

 Od sześciu lat Polską rządzą na zmianę PO i PiS. Cały ten okres to czas kłótni, podejrzliwości, oskarżeń i obelg, które wyparły troskę i działania na rzecz poprawy warunków życia Polaków.

Dziś, jak nigdy wcześniej widać, że Polsce potrzebna jest poważna alternatywa dla prawicowych rządów wiecznego niepokoju. Taką alternatywą może i powinna być Polska lewica, zjednoczona i proponująca poważną wizję kierowania sprawami kraju.

Szczególną odpowiedzialność za budowę takiej lewicy ponosi najsilniejsza dziś partia lewicowa – Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Rada Krajowa Unii Pracy zwraca się z apelem do władz SLD o pilne podjęcie inicjatywy jednoczenia polskiej lewicy jeszcze przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi. Proponujemy aby w wyniku jednoczenia polskiej lewicy powstała wielka koalicja lewicowa lub nowa formacja lewicowa – „Sojusz Ludzi Pracy”. Zjednoczenie polskiej lewicy będzie alternatywą dla nieudanych rządów prawicy.

 

           

                                                           Rada Krajowa Unii Pracy

 

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.