czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Obrady LUP

W dniu dzisiejszym tj. 15.04.2011 r. odbyło się posiedzenie Lubuskiej Rady Unii Pracy w Gorzowie Wlkp., której obrady otworzył i prowadził Emilian Popławski - przewodniczący LUP. Podczas obrad omówiono istotne sprawy funkcjonowania partii w lubuskim, podkreślono konieczność dalszych działań związanych z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi oraz omówiono istniejącą sytuację polityczną w regionie i kraju. Podjęto uchwałę o delegowaniu kandydatów do Sejmu i Senatu RP oraz uchwalono stanowisko LUP, które zamieszczono niżej.

STANOWISKO

Lubuskiej Rady Unii Pracy w Gorzowie Wlkp. z dnia 15 kwietnia 2011 r.

 

 Lubuska Rada Unii Pracy wyraża podziękowanie i głęboki szacunek dla ludzi pracy za ich wkład w rozwój regionu Lubuskiego.

Jesteśmy przekonani, że zbliżające się Święto Pracy stanowi istotne znaczenie dla podkreślenia w roli kapitału ludzkiego gospodarce.

Razem z Wami jesteśmy zaangażowani w walkę o lepsze „jutro” i w godną reprezentację poprzez związki zawodowe.

Uważamy, że niedocenianie ludzi pracy spowoduje zmniejszenie ich zaangażowania a w konsekwencji firmy i państwo nie osiągną oczekiwanych efektów ekonomicznych.

Wzywamy rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz apelujemy do Pracodawców o rzetelne i odpowiedzialne traktowanie ludzi pracy.

Nie zgadzamy się na ich przedmiotowe traktowanie. Rząd musi m.in. zaprzestać manipulowania kodeksem pracy i doprowadzić do przywrócenia równowagi pomiędzy pracobiorcami i pracodawcami. Brak tej równowagi przyczynia się do powstawania patologii prowadzących do niepotrzebnych konfliktów i zmniejszenie wydajności pracy.

Życzymy zatem wszystkim ludziom pracy w dniu 1-Majowego Święta poszanowania ich trudu oraz satysfakcji ze spełnienia zawodowego.

                                    Emilian Popławski - przewodniczący LUP

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.