niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Podsumowanie kampani samorządowej

Na zaproszenie Bogusława Wontora - przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD w Zielonej Górze i profesora Bogusława Liberadzkiego posła do Parlamentu Europejskiego - przybyła delegacja Unii Pracy w Województwie Lubuskim na czele z Emilianem Popławskim przewodniczącym Lubuskiej Rady Wojewódzkiej.

Spotkanie poświęcone było oficjalnemu podsumowaniu kampanii wyborczej w Województwie Lubuskim. Mimo iż, UP nie uzyskała ani jednego pierwszego miejsca na listach SLD, wprowadziła 3 radnych do samorządów. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i podziękowań za wspólny start w wyborach i uzyskane efekty.

Obecni byli kandydaci UP do samorządu: prof. Tadeusz Zaborowski - członek Rady Krajowej, Marcin Grabowski - przewodniczący Zarządu Miejskiego w Gorzowie Wlkp., Andrzej Pawlak  - przewodniczący Zarządu Miejskiego w Zielonej Górze oraz Emilian Popławski otrzymali okolicznościowe podziękowania również na piśmie.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.