czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Posiedzenie Rady Krajowej Unii Pracy

W dniu 04 lutego 2011 r. odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Unii Pracy na którym omówiono bieżącą sytuację polityczną (Waldemar Witkowski - przewodniczący Zarządu Krajowego UP), przedstawiona została sytuację Unii Pracy po wyborach samorządowych, które przyniosły sukces, gdzyż Unia Pracy usyskała ponad 120 radnych w wyborach samorządowych, co podkreslił w swoim wystapieniu Waldemar Witkowski dziękując jednocześnie przewodniczącym Zarządów Wojewódzkich Unii Pracy za trud i wysiłek. Rada Krajowa przyjęła także sprawozdanie finansowe za rok 2010 i budżet na rok 2011.

Rada Krajowa przedyskutowała problem wyborów do parlamentu i upoważniła Zarząd Krajowy Unii Pracy do przeprowadzenia rozmów z różnymi partnerami politycznymi w celu zawarcia porozumienia wyborczego. Niezmiernie krytycznie oceniono współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. 

Ponadto Rada Krajowa powierzyła prof. Tadeuszowi Zaborowskiemu misję utworzenia Rady Programowej Partii.

Województwo lubuskie na posiedzeniu Rady Krajowej Unii Pracy reprezentowali: Emilian Popławski - członek Rady Krajowej, przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy i prof. Tadeusz Zaborowski - członek Rady Krajowej, przewodniczący Rady Programowej Lubuskiej Unii Pracy.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.