czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Konwencja Wojewódzka w Zielonej Górze

W dniu 24 października 2010 r. odbyła się Wojewódzka Konwencja SLD w Zielonej Górze. Udział wzięli  min. Bogusław Liberadzki – poseł Parlamentu Europejskiego, Gerlinda Stobrawa - reprezentująca partię Die Linke z Brandenburgii, Janusz Kubicki – prezydent Zielonej Góry, Emilian Poplawski – przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy. Konwencję prowadzili – Bogusław Wontor – przewodniczący RW Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Krzysztof Sikora – sekretarz RW SLD, którzy w bardzo ciepłych słowach mówili o trudnej acz owocnej współpracy z Unią Pracy.

W konwencji wzięli również udział kandydaci Lubuskiej Unii Pracy w wyborach do samorządów w województwie lubuskim, tym razem na listach min. SLD.

Głos zabrał też Emilian Popławski – przewodniczący LUP, poniżej skrót jego wystąpienia.

 

Niespełna19 lat temu – Aleksander Małachowski – marszałek Sejmu RP, współzałożyciel Unii Pracy – wygłosił  hasło –

 

                                               PO PIERWSZE  CZŁOWIEK                     

 

To właśnie hasło -  koalicji  SLD-UP  w ubiegłym roku - w bardzo trudnej kampanii do Parlamentu Europejskiego, przyniosło nam sukces i mandat z naszego Okręgu Wyborczego – zwyciężył  - prof . Bogusław Liberadzki .

               

 

W bieżącym roku zawarliśmy koalicję z Sojuszem Lewicy Demokratycznej  w sprawie wyborów prezydenckich i samorządowych. Tragiczna śmierć Jurka Szmajdzińskiego zmieniła bieg wyborów – kandydatem został Grzegorz Napieralski, którego na Kongresie Unii Pracy poparliśmy i który uzyskał w wyborach wysokie społeczne poparcie – co wszystkim nam przyniosło nadzieję na wzrost roli lewicy, na lepsze funkcjonowanie Państwa i godniejsze życie jego Obywateli.

 

Dzisiejsze hasło wyborcze Sojuszu Lewicy Demokratycznej  - CZŁOWIEK-DOM-PRACA

jest nam bardzo bliskie i tożsame.

 

Lubuska Unia Pracy -  wysoko ceni sobie wspólne starania o dobro mieszkańców lubuskiego

- serdecznie dziękuję za tę współpracę – szczególnie przewodniczącemu Rady Wojewódzkiej SLD – Bogusławowi Wontorowi, który jest w naszej ocenie -  jej najlepszym animatorem,

 

                   ŻYCZĘ DUŻEGO WSPÓLNEGO SUKCESU !!!

 

Na listach SLD znajdują się świetnie przygotowani do pełnienia funkcji w samorządach również członkowie Unii Pracy tj. min.: - prof. Tadeusz Zaborowski – rektor ZWSHiFM w Zielonej Górze, czy Marcin Grabowski   – przewodniczący Zarządu Miejskiego LUP w Gorzowie Wlkp.- Dyrektor Handlowy jednej z lubuskich firm, 28 letni absolwent dwóch uczelni, przygotowujący rozprawę doktorską.

Na pewno oni jak i  pozostali kandydaci, o których jeszcze wiele usłyszymy w kampanii -  przyczynią się do tego sukcesu – czego jeszcze raz serdecznie życzę.           

 

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.