czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Wyjazd studyjny „Lewica Europejska” delegacji SLD-UP do Parlamentu Europejskiego

Na zaproszenie prof. Bogusława Liberadzkiego - przewodniczącego Klubu SLD-UP w Parlamencie Europejskim - od 06-08 września br. przebywała w Strasburgu delegacja z Polski. W skład delegacji weszli przedstawiciele Unii Pracy z Sekretarzem Rady Krajowej Unii Pracy Andrzejem Niskim i członkiem Rady Krajowej Emilianem Popławskimprzewodniczącym Lubuskiej Unii Pracy.

 

W trakcie pobytu uczestnicy wyjazdu, obok możliwości zwiedzania siedziby PE w Strasburgu mieli okazję uczestniczyć w posiedzeniu plenarnym Parlamentu i turą pytań z udziałem Przewodniczącego Komisji Europejskiej. Odbyły się również spotkania panelowe z Martinem Schulzem – przewodniczącym Grupy S&D w PE, Jirim Havlem – czeskim eurodeputowanym byłym wicepremierem Czech oraz holendrem Robem van de Water – doradcą politycznym w Grupie S&D.

 

Emilian Popławski odbył szereg spotkań roboczych z naszymi eurodeputownymi - tj. Lidią Geringer de Oedenberg, Wojciechem Olejniczakiem, Joanną Senyszyn, Markiem Siwcem, Januszem Zemke i  Adamem Gierkiem będącym jednocześnie wiceprzewodniczącym Unii Pracy – przybliżając problemy mieszkańców województwa lubuskiego.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.