czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

WSPOMNIENIE O WIESŁAWIE SOKOŁOWSKIM

WIESŁAW SOKOŁOWSKI - swoje życie, działalność zawodową, sportową i społeczną od 1967 r. związał z Kostrzyńskimi Zakładami Papierniczymi. Pracował na stanowisku robotniczym jako przekrawaczowy. Przechodził kolejne szczeble kariery zawodowej jako: brygadzista, mistrz, kierownik zmiany i kierownik wydziału produkcyjnego. Pracę zawodową zakończył jako pracownik odpowiedzialny za marketing w dziale zbytu. W trakcie pracy zawodowej ciągle uzupełniał swoje wykształcenie w kierunku papiernictwa, zdobywając dyplom technika papiernika w szkole średniej w Kostrzynie nad Odrą. Był czynnym zawodnikiem drużyny piłki nożnej w klubie „Celuloza”. W czasie odbywania służby wojskowej reprezentował barwy Sokoła Gorzów Wlkp. w latach 1967-1968. W latach 1968-1973, oprócz pracy zawodowej w Kostrzyńskich Zakładach Papierniczych grał w drużynie piłki nożnej w klubie „Celuloza” w klasie okręgowej. Po zakończeniu kariery zawodniczej w latach 1986-1994 był członkiem Zarządu Klubu „Celuloza” , a w okresie 1994-1998 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Oprócz działalności zawodniczej w drużynie piłki nożnej, a następnie we władzach Klubu „Celuloza” był mocno zaangażowany w tworzenie i rozwój drużyny brydgea. Jako czynny zawodnik, do samej śmierci, zdobywał wiele nagród w różnych turniejach i zawodach w całej Polsce. Zaangażowanie i pasja w życie sportowe i społeczne spowodowały, ze był również współzałożycielem Koła Unii Pracy w Kostrzynie nad Odrą, pełniąc przez szereg lat funkcję członka Zarządu jako Skarbnik. Wiesław Sokołowski całym swoim życiem pozostawił ślad w społeczności Kostrzyna nad Odrą na odcinku pracy zawodowej, sportowej i społecznej. Odszedł od nas wspaniały kolega i społecznik. Pamięć o nim będzie zawsze wśród nas.

Rada Wojewódzka Lubuskiej Unii Pracy

Zarząd Koła w Kostrzynie nad Odrą.

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.