niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Porozumienie wyborcze SLD z UP

        19.08.2010 13:26

·         Autor: Zbigniew Bodnar

Lubuski Sojusz Lewicy Demokratycznej i Unia Pracy podpisały dziś porozumienie wyborcze.

Podpisy pod porozumieniem złożyli Bogusław WONTOR szef lubuskiego SLD i Emilian POPŁAWSKI lider lubuskiej UP. Porozumienie zakłada wspólną listę wyborczą do samorządów na wszystkich szczeblach. " Nie będzie określonego schematu przy układaniu list - będzie natomiast ocena merytoryczna danego kandydata, bez względu na jego przynależność polityczną" - zapewniał podczas konferencji prasowej w Gorzowie Bogusław WONTOR

Kontynuując wcześniejszą współpracę pomiędzy Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Unią Pracy zawieramy koalicję wyborczą i deklarujemy stworzenie Wojewódzkiego Koalicyjnego Komitetu Wyborczego z możliwością poszerzenia o inne partie, środowiska polityczne, związki zawodowe i organizacje społeczne. SLD i UP są otwarte dla innych środowisk i osób o lewicowych poglądach. W obecnej sytuacji, gdzie dominują partie prawicowe, w sytuacji zagrożenia Konstytucji, chaosie w służbie zdrowia, a także nadal utrzymującymi się wysokim bezrobociu i obszarami biedy potrzebna jest lewicowa alternatywa.

Wspólną misją zawartego porozumienia pomiędzy SLD i UP jest przekonanie, że społeczeństwo polskie potrzebuje odbudowy zaufania społecznego wokół fundamentalnych i strategicznych spraw oraz poprawy poziomu życia i dobrobytu. Za takie uznajemy osiągniecie w Polsce wysokich standardów cywilizacyjnych krajów Europy Zachodniej.

http://www.zachod.pl/articles/view/porozumienie-wyborcze-sld-z-up

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.