czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Spotkanie wojewódzkich kierownictw UP-SLD w sprawie wyborów samorządowych

W dniu 30.07.2010 r w Gorzowie Wlkp. odbyło się wspólne posiedzenie Zarządów

Wojewódzkich UP i SLD.

Obradom przewodniczyli Przewodniczący obu partii – Emilian Popławski i Bogusław Wontor.

Na posiedzeniu omówiono projekt porozumienia o zawarciu koalicji wyborczej UP-SLD w wyborach samorządowych 2010 r w Lubuskiem.

Bazą tego projektu były:

  • Porozumienie o współpracy w wyborach prezydenckich i samorządowych w 2010 r.", zawarte w Warszawie w dniu 28.01.2010 r. i podpisane przez Przewodniczących – Grzegorza Napieralskiego i Waldemara Witkowskiego.
  • Aneks do porozumienia o zawarciu koalicji wyborczej SLD-UP, rozwijający szczegółowo zasady współpracy.

 W wyniku dyskusji ustalono, że spotkanie w celu podpisania porozumienia na szczeblu Zarządów Wojewódzkich odbędzie się w II dekadzie sierpnia, po dokonaniu wzajemnie uzgodnionych korekt i aktualizacji

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.