czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Gratulacje dla prof. Tadeusza Zaborowskiego

W związku z nadaniem prof. Tadeuszowi Zaborowskiemu przez PMUT STANKIN w Moskwie tytułu doctora honoris causa składamy serdeczne gratulacje w imieniu kierownictwa LUP oraz członków i sympatyków. Życzymy prof. T. Zaborowskiemu dużo zdrowia, osiągnięć naukowych i twórczej weny. Prof. Tadeusz Zaborowski wiele zrobił dla nauki i gospodarki w naszym województwie i w kraju. Jesteśmy przekonani, że nadal będzie czynił wszystko by mieszkańcom Gorzowa Wlkp. i naszego lubuskiego województwa żyło się coraz lepiej dzięki możliwości korzystania z Jego wiedzy i doświadczenia nie tylko podczas studiów, lecz także podczas realizacji prac doktorskich. Życzymy Ci Drogi Profesorze skutecznych działań w osiąganiu celów oraz życzliwego otoczenia.

Rada Wojewódzka Lubuskiej Unii Pracy

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.