czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Konferencja w Instytucie Edwarda Gierka w Sosnowcu

W dniu 13 marca br. w Sosnowcu została zorganizowana konferencja w Instytucie Edwarda Gierka nt. Dekada Gierka na tle PRL. W konferencji wzięli udział wybitni uczeni: prof. Paweł Bożyk, prof. Andrzej Karpiński, prof. Adam Gierek i prof. Tadeusz Zaborowski oraz posłowie na Sejm RP: Grzegorz Pisalski, Bożena Kotkowska, Bartosz Arłukowicz oraz europoseł prof. Adam Gierek a także Waldemar Witkowski - przewodniczący Unii Pracy. Ponadto udział wzięli samorządowcy z gmin, powiatów i województw, działacze polityczni i przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Ogromna aula w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu wypełniona była po brzegi. Bardzo licznie reprezentowane były media tj. prasa, radio i telewizja. Podczas obrad podkreślano ogromny dorobek gospodarczy i rozwój inwestycyjny a w szczególności rozwój mieszkalnictwa. Wynoszący wówczas dług 19 mld dolarów, który dla nieudolności wielu polityków stanowi zasłonę dymną jest dzisiaj przekroczony aż 25 krotnie. Smutne jest to, że prowadzona jest wyprzedaż kraju a rząd dobrze się miewa mimo, że ludzi żyjących w nędzy jest już ponad 8,5 mln. osób a bezrobocie ciągle wzrasta. Dzisiaj dramatyzm sytuacji wymaga aby ludzie dostrzegli nicość tego rządu i postanowili skutecznie się przeciwstawić podejmując właściwe decyzje podczas wyborów prezydenckich i samorządowych. Jest to tym bardziej istotne, że środowiska lewicowe w Polsce wystawiły znakomitą kandydaturę na prezydenta RP w osobie wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Szmajdzińskiego.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.