niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Jerzy Szmajdziński - kandydat na prezydenta RP w Gorzowie Wlkp.

W dniu 26 lutego br. w Gorzowie Wlkp. odbyło się otwarte spotkanie z kandydatem na  Prezydenta RP  z ramienia SLD-Unia Pracy – Jerzym Szmajdzińskim, które zostało zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem „ Pokolenia”. W spotkaniu uczestniczyli licznie członkowie Unii Pracy, mieszkańcy Gorzowa i członkowie SLD.

Przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy –Emilian Popławski, zabierając głos -  stwierdził, że Jerzy Szmajdziński jest wspólnym kandydatem SLD i Unii Pracy. Jako lewica walczymy od lat, by rządzący dbali  o sprawy socjalne obywateli jako pierwszoplanowe – bo tylko my, partie socjalistyczne jesteśmy gwarantem dbania o najsłabszych, biednych i wykluczonych.

Co Pan zrobi widząc poszerzającą się enklawę biedy i ubóstwa w Polsce, która wzrosła w ostatnich 3 latach z 5 do 8 mln obywateli, muszących utrzymać się za 6 zł dziennie, wtedy gdy wygra Pan wybory?

Art..130 Konstytucji RP mówi w przysiędze Prezydenta-cyt.”…a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”.

Jest to ważne dla wszystkich członków Unii Pracy, naszego elektoratu i wszystkich obywateli by móc wspierać Pańską kandydaturę.

Jerzy Szmajdziński odpowiadając stwierdził -  co prawda jest to rola rządu ale i w tym zakresie rola Prezydenta jest też ważna. Przede wszystkim Prezydent jest reprezentantem obywateli, ich rzecznikiem, strażnikiem praw ale może także inicjować wiele przedsięwzięć ważnych , niezbędnych dla obywateli, wpływać na to jak są wydawane środki państwa.

Odpowiadając na szereg szczegółowych pytań, kandydat omówił plany swojej kampanii, powody kandydowania. Przedstawił również krytyczną ocenę funkcjonowania Rządu PO i obecnej prezydentury jak i rys swojej wizji dotyczącej sprawowania funkcji Prezydenta.

Emilian Popławski podziękował za dobrą, choć trudną ale z efektami współpracę z SLD w lubuskiem i stwierdził, że dotychczasowe efekty współpracy pozwalają na optymizm i wiarę w osiągnięcie kolejnych sukcesów w zbliżających się kampaniach wyborczych.

kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.