niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Udział delegacji LUP w Walnym Zgromadzeniu Członków UP Okręgu Koszalińskiego

W dniu 13 grudnia 2009 r. delegacja Lubuskiej Unii Pracy, pod przewodnictwem Emiliana Popławskiego - przewodniczącego LUP, wzięła udział w Walnym Zgromadzeniu Członków Unii Pracy Okręgu Koszalińskiego. W Walnym Zgromadzeniu udział wzięli także: Waldemar Witkowski - przewodniczacy Zarządu Krajowego Unii Pracy i poseł Grzegorz Pisalski - sekretarz Zarządu Krajowego Unii Pracy. W imieniu delegacji Lubuskiej Unii Pracy głos zabrał prof. Tadeusz Zaborowski wskazując na konieczność budowania silnego bloku ugrupowań lewicowych w Polsce. Ponadto w imieniu delegacji LUP zaproponował przyjęcie zamieszczonego niżej APELU, który przyjęto jednogłośnie. Członkowie Zgromadzenia zaproponowali aby prof. Adam Gierek - eurodeputowany był kandydatem na prezydenta RP.

Oto APEL przyjęty jednogłośnie na Walnym Zgromadzeniu Członków UP w Koszalinie:

APEL

Walnego Zgromadzenia Członków Unii Pracy Okręgu Koszalińskiego

przyjęty w dniu 13 grudnia 2009 r.

 

 Coraz bliżej nam do wyborów samorządowych i prezydenckich, które mają ważne znaczenie w dalszym życiu każdego z nas oraz naszych „małych ojczyzn” i kraju.

Jak dotąd widzimy, że losy naszych regionów i kraju są oddane w ręce liderów, których wybieramy na wójtów, burmistrzów, prezydentów i prezydenta kraju.

Czas pokazał, że lewica w Polsce potrafi rządzić mądrze i dobrze, ale musi być zjednoczona a nie rozbita. Dlatego wzywamy wszystkie środowiska lewicowe w Polsce do połączenia swoich sił w nadchodzących wyborach samorządowych i prezydenckich. W ten sposób nie tylko podkreślona zostanie wola współdziałania dla dobra obywateli i rozwoju kraju, ale także istnieje nadzieja na likwidację patologii społecznych, poprawę działania służby zdrowia, większą skuteczność edukacji dzieci i młodzieży oraz zrównoważony rozwój gospodarczy.

Jesteśmy przekonani, że zjednoczona lewica jest w stanie podjąć działania zmierzające do przywrócenia godności człowieka, zminimalizowania bezrobocia, zapewnienia bezpłatnej nauki i skutecznego funkcjonowania ochrony zdrowia człowieka.

To wstyd by nasze matki i nasi ojcowie nie mieli zapewnionej należytej opieki zdrowotnej, godnych emerytur i rent, spokojnego i godnego życia.

Nie możemy dzisiaj akceptować liberalizmu oznaczającego, iż chodzi o biznes rządzących i ich kasę lub państwa solidarnego w którym wszyscy płacą podatki, ale tylko uprzywilejowani czerpią korzyści. My chcemy państwa obywatelskiego, a więc państwa sprawiedliwości społecznej, państwa które wspomaga biedniejszych, państwa, które chce i potrafi prowadzić dialog społeczny.

Dlatego apelujemy do wszystkich ugrupowań politycznych i związków zawodowych o połączenie sił w walce o lepszy byt człowieka o to by czuł się panem we własnym kraju a nie był traktowany jako przedmiot, który po wyeksploatowaniu jest porzucany i zniszczony.

Połączmy nasze siły aby naród wiedział, że działamy w jego interesie i jesteśmy na jego usługach. Tylko my jesteśmy w stanie zapewnić godne życie naszym siostrom i braciom poprzez skuteczny rozwój naszego kraju.

 

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.