niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Zebranie Prezydium Rady Lubuskiej Unii Pracy

W dniu 24.08.2009 r.w Gorzowie Wlkp.odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Wojewódzkiej Lubuskiej Unii Pracy. Członkowie Prezydium omówili sprawy związane z Nadzwyczajnym Kongresem Unii  Pracy,przewidzianym na 10-tego października br. w Warszawie. W powyższej sprawie podjęto stosowną uchwałę (w zał.).

W dalszej części posiedzenia dyskutowano o przygotowaniach do przyszłorocznych wyborów prezydenckich i samorządowych. W tym zakresie Prezydium zachęca wszystkich członków i sympatyków Unii Pracy w województwie do podjęcia szerokiej dyskusji programowej oraz podjęcia stosownych działań przygotowawczych do wyłonienia kandydatów Unii Pracy do wszystkich organów samorządowych w województwie. Organizacje terenowe otrzymają niezbędne w tym zakresie tezy i materiały oraz wsparcie członków kierownictwa Lubuskiej Unii Pracy.

 

Oto uchwała:

UCHWAŁA

PREZYDIUM LUBUSKIEJ RADY UNII PRACY

z dnia 24 sierpnia 2009

 

 § 1.

Prezydium stwierdza, że spośród niżej wymienionych Delegatów Lubuskiej Unii Pracy na XII Kongres UP, wybranych w dniu 28 stycznia 2006 na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym:

- Barczycki Zbigniew

- Bocheński Kazimierz

- Czapla Jan

- Gładki Waldemar

- Łukasiewicz Wiesław

- Rapacz Kazimierz

- Sikorski Romuald

- Wójcik Bogusław

- Zaręba Krzysztof

następujący koledzy utracili mandat delegata:

- Barczycki Zbigniew – wskutek wykreślenia z listy członków Koła w Międzyrzeczu;

- Zaręba Krzysztof – wskutek wykreślenia z listy członków Koła w Gorzowie.

 

                                                               § 2.

Uchwałę przyjęto jednogłośnie w głosowaniu jawnym.

 

 

                                                                                                Przewodniczący

                                                                                       Lubuskiej Rady Unii Pracy

 

 

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.