czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Informacja z posiedzenia Rady Wojewódzkiej

W dniu 27.06.2009 r. w siedzibie Rady Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. odbyło się posiedzenie Rady z udziałem Przewodniczących Kół Terenowych, poświęcone podsumowaniu kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

 

Przewodniczący Emilian Popławski przedstawił analize poparcia udzielonego Unii Pracy w głosowaniu na listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD-UP w naszym okregu, w poszczególnych miastach i powiatach(szczegółowe dane znajdują się na str. internt. Krajowej Komisji Wyborczej). Z pośród 11 kandydatów UP w kraju nasz kandydat uzyskał 5 –ty wynik. Mamy też swojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim – prof. Adama Gierka z Katowic. Emilian Popławski serdecznie podziękował  wszystkim Koleżankom i Kolegom, angażującym się w prace związane z wyborami , szczególnie kol..Kazimierzowi Rapaczowi i kol. prof. Tadeuszowi Zaborowskiemu jak i kol.Andrzejowi Niskiemu i całemu aktywowi z Zachodniopomorskiej Unii Pracy.

 

Nastepnie odbyła się dyskusja o przygotowaniu do Nadzwyczajnego Kongresu Partii przewidywanego na 10.10.2009 r. w Warszawie jak  i perspektywach oraz niezbędnych działaniach związanych z wyborami samorządowymi w przyszłym roku.

 

Emilian Popławski przedstawił na zakończenie treść podziękowań za udzial w wyborach od Grzegorza Napieralskiego – Przewodniczącego SLD i prof. Bogusława Liberadzkiego Posła do Parlamentu Europejskiego z naszej listy i z naszego okręgu.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.