czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Prawybory do PE we Wrześni

Komitety Wyborcze, które zarejestrowały swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego, wzięły udział w zorganizowanych prawyborach we Wrześni. Osiągnięte wyniki pozwalają na wysnucie następujących wniosków:

  1. Apelujemy do wyborców: nie trzeba już się bać powrotu PiS do władzy. W tych wyborach mamy do czynienia z wyborem merytorycznym – pomiędzy lewicą a prawicą. W tych wyborach SLD-UP walczy o drugie miejsce.

 

  1. We wrześni SLD-UP otrzymało prawie 18 proc. poparcia i zajęło drugie miejsce po Platformie Obywatelskiej.

 

  1. Wraca zdrowa europejska równowaga - czyli podział na lewice i prawice.

 

  1. Dziwimy się, że część komentatorów uznaje PiS za przeciwwagę dla rządów konserwatywno-liberalnych w Polsce. W kategoriach europejskich PiS jest partią twardej, wręcz skrajnej prawicy. Naturalnym jest spychanie takich sił przez system demokratyczny z centrum sceny politycznej.

 

  1. Mówimy tym wyborcom, którzy oddali głos w wyborach w 2007 r. na PO: WRACAJCIE DO NAS. Tu jest miejsce dla otwartych, nowoczesnych i europejskich wyborców. Platforma nie wprowadzi in vitro, nie wprowadzi edukacji seksualnej, nie dokona rozdziału Państwa od Kościoła.

 

  1. Apelujemy również do wyborców lewicy: NIE TRAĆCIE swojego głosu. W  tych wyborach Wasz głos – głos wyborców lewicy jest na wagę złota.

 

  1.  Pokażmy czerwoną kartkę całej kłócącej się prawicy.
kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.