niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Emilian Popławski w Koszalinie

W dniu 21 maja 2009 r. Emilian Popławski wziął udział w spotkaniu działaczy Zachodniopomorskiej Unii Pracy kierowanej przez przewodniczącego Andrzeja Niskiego. Podczas tego spotkania Emilian Popławski mówił o roli Parlamentu Europejskiego i tym co Unia Pracy chce wnieść do tego Parlamentu. Podkreślił istotną rolę ludzi wskazując na godziwą płacę i godziwe wraunki pracy. Stwierdził, że w Polsce jest już dość róznego rodzaju patologii a w tym i wykluczeń społecznych, czas wielki zacząć szanować ludzi pracy bo to jest najwartościowszy kapitał Europy, państwa i podmiotu gospodarczego. Uczestnicy spotkania popierali Emiliana Popławskiego zgadzając się z tezami Jego wystapienia. 

Podczas konferencji prasowej - Emilian Popławski - mówił o waznym znaczeniu ludzi w rozwoju kraju, o konieczności minimalizacji bezrobocia i poprawie warunków życia, pomoc socjalna nie może być jałmużną, gdyż to nie z winy bezrobotnych są oni bez pracy. Należy dokonać zmian systemowych w Europie i zabezpieczyć warunki socjalne na tym samym poziomie co w innych krajach Unii Europejskiej. Emilian Popławski następnie odpowiadał na pytania zadane przez dziennikarz.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.