czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Obchody 5. rocznicy wstąpienia Polski do UE

29 kwietnia br. w Warszawie w „ Centrum Prasowym Foksal”,Rada Krajowa Unii Pracy zorganizowała obchody piątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uroczystość rozpoczęto od zaprezentowania zdjęć z inauguracji kampanii wyborczej w Poznaniu – wykonanych przez kol. Marcina Grabowskiego z Lubuskiej Unii Pracy oraz odtworzenia nagrania „Ody do Radości”, w wykonaniu dzieci z przedszkola. W obchodach udział wziął Emilian Popławski - kandydat do PE.

Waldemar Witkowski – Przewodniczący Unii Pracy otworzył uroczystość witając przybyłych gości i poprosił ich o zabranie głosu.W swoich wystąpieniach Leszek Miller-b.Premier RP, Marek Pol - b.Wicepremier,prof.Adam Gierek- eurodeputowany, Grzegorz Napieralski- Przewodniczący SLD,  Emilian Popławski- Przewodniczący LUP, kandydat na posła do PE, przedstawili historię przygotowań i podpisania aktów przystapienia do Unii Europejskiej, aktualne cele i zadania lewicy na forum PE i złożyli życzenia i gratulacje z okazji 5-cio lecia wszystkim,którzy przyczynili się do tego sukcesu.

 

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.