czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Inauguracja kampanii Wyborczej SLD-UP do Parlamentu Wyborczego

18 kwietnia 2009 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się inauguracja Kampanii Wyborczej SLD-UP. Cała europejska lewica występuje pod hasłem "Po pierwsze,człowiek".

 Waldemar Witkowski, szef Unii Pracy przybył na inaugurację z córką Wiktorią i powiedział: "-Chcę, żeby 7 czerwca również był Wiktorią - zwycięstwem Europy, w której człowiek jest najwyższą wartością".

Poul Rasmussen, przewodniczący Partii Europejskich Socjalistów powiedział min., że obecnie inwestowanie w ludzi jest niezbędne. Musimy zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak: edukacja, służba zdrowia, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, czy też efektywniejszą politykę socjalną w Europie. Obecny kryzys gospodarczy pokazał dobitnie, że neoliberalna ekonomia, która polega na tym, państwo nie reguluje gospodarki, nie zdaje egzaminu.

W inauguracji wzięli udział również lubuscy i zachodniopomorscy członkowie Unii Pracy z przewodniczącym Andrzejem Niskim i liderem Lubuskiej Unii Pracy - kandydatem na posła do europarlamentu  - Emilianem Popławskim.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.