czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Lewica razem w lubuskim do Parlamentu Europejskiego

W dniu 20 marca br. odbyła się w siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD w Zielonej Górze konferencja prasowa związana z wyborami do Parlamentu Europejskiego. W konferencji udział wzięli: prof. Tadeusz Zaborowski, który reprezentował Lubuską Unię Pracy, Krzysztof Sikora - sekretarz RW SLD, Jolanta Danielak - wiceprzewodnicząca RM SLD w Zielonej Górze i Kazimierz Pańtak - wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego. Zaprezentowane zostały materiały programowe z udziałem UP i SLD w Partii Europejskich Socjalistów. Prof. Tadeusz Zaborowski przedstawił wynikające z programu kwestie ochrony środowiska, rozwoju gospodarki, finansów i bankowości, bezpieczeństwa oraz bezrobocia i roli związków zawodowych. Podkreślił konieczność mobilizacji lewicy w Polsce z uwagi na niezbędną obronę ludzi pracy, stabilny rozwój gospodarczy oraz takie regulacje prawne które umożliwią bezpieczne gromadzenie zasobów finansowych przez ludzi pracy w bankach. Nie może być tak, iż kapitał drenuje rynek a następnie zostawia go jak padlinę i przenosi się na kolejne rynki. Zyski przecież wypracowują całe rzesze pracowników w związku z tym muszą być podjęte takie rozwiązania prawne, które pozwolą na zabezpieczenie funkcjonowania podmiotów gospodarczych na danym obszarze. Unia Pracy upatruje wielkich szans w ramach Partii Europejskich Socjalistów w Parlamencie Europejskim.

kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.