niedziela, 21 lipca 2019

 

2013-10-27

Spotkanie w Koszalinie

W dniu 14 marca 2009 r. odbyło się w siedzibie Zachodniopomorskiej Unii Pracy spotkanie prezydiów: Zachodniopomorskiej Unii Pracy i Lubuskiej Unii Pracy. W spotkaniu udział wzięli członkowie prezydiów ZUP i LUP, a przewodniczył przewodniczący ZUP Andrzej Niski oraz przewodniczący LUP Emilian Popławski. Spotkanie było poświęcone omówieniu udziału Zachodniopomorskiej Unii Pracy i Lubuskiej Unii Pracy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W spotkaniu udział wziął także Kazimierz Rapacz - wiceprzewodniczący Lubuskiej Unii Pracy, który pełni także funkcję pełnomocnika LUB do spraw wyborów. W spotkaniu udział wzięli także proponowani kandydaci do Parlamentu Europejskiego tj. Emilian Popławski i Tadeusz Zaborowski, którzy już uzyskali rekomendację Lubuskiej Unii Pracy. Podczas tego spotkania obaj kandydaci zostali zaprezentowani władzom Zachodniopomorskiej Unii Pracy. Po prezentacji Zachodniopomorska Rada Wojewódzka Unii Pracy podjęła uchwałę zatwierdzając kandydatów Unii Pracy w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim do Europarlamentu w czerwcu 2009 r.  Obaj kandydaci zostaną umieszczeni na listach wyborczych SLD-UP do Europarlamentu, jako kandydaci do zatwierdzenia przez władze krajowe Unii Pracy i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.