czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Przewodniczący Unii Pracy - Waldemar Witkowski w Gorzowie Wlkp.

W dniu 11.08.08 w siedzibie Lubuskiej Rady Unii Pracy w Gorzowie Wlkp. odbyło sie spotkanie Przewodniczącego Unii Pracy Waldemara Witkowskiego z członkami UP regionu lubuskiego.

Przewodniczący LUP Emilian Poplawski przedstawił krótką informację  o sytuacji organizacyjnej i politycznej w regionie. Podkreślił działania LUP na polu informacyjnym i dyskusji wokół projektu programu "W trosce o ludzi lubuskiego".

Waldemar Witkowski przedstawił informacje o bieżących działaniach  kierownictwa  UP na szczeblu krajowym. Omówił aktualną sytuację polityczną w kraju. Wiele czasu poświęcił na przedstawienie Porozumienia o współpracy pomiędzy SLD a Unią Pracy. Ponadto poinformował o wynikach badań CBOS dotyczących preferencji partyjnych w czerwcu br. wskazujących na 1% poparcie dla naszej partii w kolejnych trzech miesiącach. Poruszył też zadania związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i samorządowymi.

Uczestnicy spotkania skierowali wiele pytań pod adresem kierownictwa UP. Wśród zabierających głos kol. Kazimierz Rapacz - Wiceprzewodniczący LUP podkreślił niewiarygodną współpracę z SLD bezpośrednio jak i w strukturach LID z okresu wspólnych działań w minionym okresie i wyraził wątpliwość na lepszą dalszą współpracę, mimo sympatycznych rozmów i gestów w efekcie brak rezultatów a wręcz utrudnianie nam rozwoju. Zaproponował ponadto byśmy już dziś próbowali wytypować minimum dwóch kandydatów do wyborów do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu. Źle postrzegana jest również postawa Grzegorza Napieralskiego związana,  jak to oceniają ludzie ze współpracy z PiS-em w sprawie ustawy o mediach publicznych.

Kol. Bogusław Tyburski - Wiceprzewodniczący Kola w Międzyrzeczu podkreślił, że mimo wysłuchanych opinii współpraca w przypadku ich kola z SLD układa się pomyślnie w powiecie międzyrzeckim, gdzie jest ze wspólnej listy radnym już drugą kadencję. Dobra współpraca z burmistrzem Międzyrzecza i byłym wicepremierem Markiem Polem pozwoliła na zbudowanie obwodnicy Międzyrzecza, co w ocenie opinii społecznej jest też odbierane jako sukces Unii Pracy.

Przewodniczący UP Waldemar Witkowski udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości oraz propozycje.

Na zakończenie spotkania podziękował za dotychczasową aktywność LUP i stwierdził, że aby Unia Pracy umacniała sie w kraju niezbędny jest wzrost aktywności w strukturach terenowych i regionalnych.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.