czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Spotkanie Unii Pracy w Sarbinowie

Delegacja Lubuskiej Unii Pracy pod kierownictwem Emiliana Popławskiego – przewodniczącego Lubuskie Rady UP w Gorzowie Wlkp. uczestniczyła w dniach 12 – 13. 04.2008 r. w spotkaniu dyskusyjnym w Sarbinowie k. Koszalina, które zostało zorganizowane z inicjatywy Zachodniopomorskiej Unii Pracy i jej przewodniczącego Andrzeja Niskiego. W spotkaniu tym udział wziął Waldemar Witkowski – przewodniczący Zarządu Krajowego Unii Pracy.Spotkanie otworzył i prowadził Andrzej Niski, który mówił o istotnych problemach nurtujących lewicę. Dyskutowano o miejscu i roli Unii Pracy w Polsce a także o jej znaczeniu na arenie międzynarodowej. Podkreślono konieczność uczestnictwa członków Unii Pracy w Zespołach Programowych dla efektywniejszych działań lewicy w Polsce. Wskazano także na problemy, którymi Unia Pracy powinna się zająć dla skuteczniejszego oddziaływania na otoczenie. Zabierając głos w dyskusji Emilian Popławski podkreślił nie tylko potrzebę budowy programu partii na poziomie kraju, ale także na poziomach województw, zaś Kazimierz Rapacz – wiceprzewodniczący Lubuskiej Rady UP mówił o konieczności wypracowania stanowisk i powołaniu Zespołu doradców dla wzrostu aktywności UP. Prof. T. Zaborowski zwrócił uwagę na konieczność określenia swojego miejsca przez Unię Pracy w Polsce, przygotowanie programu partii i udział w zespołach programowych lewicy w Polsce i Unii Pracy w szczególności, zaś dr M. Jurkowski stwierdził, że partia musi być zdyscyplinowana i tak dobrze zorganizowana jak podmiot gospodarczy. Uczestnicy spotkania z aprobatą przyjęli te wystąpienia. Waldemar Witkowski przedstawił uczestnikom spotkania sytuację Unii Pracy w Polsce i na arenie międzynarodowej. Podkreślił duże zasługi euro parlamentarzystów reprezentujących Unię Pracy w Unii Europejskiej. Wskazał także na konieczność przygotowań nie tylko do konwencji krajowej, ale także do wyborów do Parlamentu Europejskiego.
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.