piątek, 21 czerwca 2019

 

2013-10-27

Emilian Popławski uczestniczył w zebraniu lubuskiej organizacji Stowarzyszenia POKOLENIA

Przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy Emilian Popławski uczestniczył w dniu 28 grudnia 2007 r. w zebraniu lubuskiej organizacji Stowarzyszenia POKOLENIA. Spotkanie prowadził Roman Bukartyk - przewodniczący Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia POKOLENIA. Podczas spotkania mówiono o istotnych działaniach w okresie wyborów i wskazano na konieczność mobilizacji lewicy w intensywnych działaniach w nadchodzącym Nowym Roku. Emilian Popławski podkreślił konieczność szerszego współdziałania na rzecz mieszkańców gmin, powiatów i województwa lubuskiego. Ponadto Emilian Popławski złożył wszystkich uczestnikom spotkania, członkom i sympatykom POKOLEŃ oraz ich rodzinom serdeczne życzenia noworoczne, życząc aby nadchodzący Nowy Rok spełnił oczekiwania i nadzieje mieszkańców lubuskiego.

kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc kliknij by powiekszyc
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.