czwartek, 20 czerwca 2019

 

2013-10-27

Stanowisko Miejskiego Koła Unii Pracy w Gorzowie Wlkp.

Z wielkim niepokojem obserwujemy wykorzystywanie do walki politycznej różnych instytucji państwa. Bez żadnego zażenowania, bez krzty etyki, ekipa rządowa sięga po róznorodne narzędzia do rozprawy politycznej z opozycją. Uważamy za wielki skandal, twierdzenia ministra – koordynatora ds. służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna o znalezieniu dokumentów z teczki personalnej gen. Marka Dukaczewskiego, na swojej wycieraczce pod własnym mieszkaniem. Aż dziw bierze, że prokuratura nadzorowana przez ministra Zbigniewa Ziobrę nie wszczęła jeszcze postępowania wyjaśniającego, a Centralne Biuro Antykorupcyjne kierowane przez Mariusza Kamińskiego i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego kierowana przez Bogdana Święczkowskiego nie dokonały rewizji w mieszkaniu Zbigniewa Wassermanna. W rzeczywistej demokracji, a nie pozorowanej, Zbigniew Wassermann powinien się natychmiast poddać do dymisji. Nie ma bowiem żadnej gwarancji, iż także inne dokumenty nie trafią gdzieś na wycieraczki. Żal, że w tej sprawie milczy premier Jarosław Kaczyński, który powinien natychmiast zdymisjonować Zbigniewa Wassermanna.

 Jesteśmy zaniepokojeni bezpardonową walką o koryto dla siebie w sytuacji, gdy społeczeństwo pozbawiane jest opieki medycznej przez rządzących nieudaczników. Branie, jak twierdzi marszałek Ludwik Dorn, lekarzy w kamasze nie rozwiąże tej sytuacji.

Wzywamy prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do skorzystania ze swoich uprawnień i podjęcia stosownych decyzji. Pan – Prezydencie – odpowiada za utrzymywanie tego stanu rzeczy!

Wzywamy naszych rodaków do surowej oceny tej ekipy rządzącej. Naród wyciągnął właściwe wnioski podczas rządów AWS i SLD. Rodacy – skorzystajmy z naszych uprawnień i powiedzmy rządzącej ekipie NIE.

 Nie tolerujmy raka na zdrowym ciele żywego organizmu. Mamy dość iluzji. Pomóżmy temu rządowi by dalej nie musiał się męczyć, niech sobie pójdzie poodpoczywać. Mamy dość zadymiarzy i schizofreników u władzy. My chcemy żyć normalnie i mieć pewność jutra!

Rodacy nie dajcie się nabrać tym komikom, którzy gotowi są obiecać nam wszystko by znaleźć się w parlamencie. Niech się bawią za swoje pieniądze, a nie za pieniądze nasze – nas podatników.

Pomóżmy im się oderwać od tych stołków do których długo i mocno się przywiązywali. Niech poczują społeczny but na swoim ciele we właściwym miejscu. Może to ich nauczy szacunku do nas obywateli.

Panie i panowie odejdźcie w pokoju, niech wam Bóg wybaczy waszą pychę i zarozumiałość.

 

Gorzów Wlkp., 27 września 2007 r.

                                                                                Przewodniczący Koła Miejskiego

                                                                                     Wiesław Łukasiewicz

 

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.