niedziela, 21 lipca 2019

 

2017-11-04

Spotkanie Przewodniczących LUP i SLD w lubuskim

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie przewodniczącego Lubuskiej Unii Pracy Zbigniewa Włodarczaka z przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej w lubuskim posłem Bogusławem Wontorem. Podczas spotkania wymieniono dotychczasowe osiągnięcia obu partii oraz współpracę pomiędzy obu partiami w lubuskim oraz w ramach tworzonej koalicji. Wskazano na działania zmierzające do rozwoju województwa lubuskiego oraz dokonano ustaleń międzypartyjnych w sprawie ustalenia kandydatów do Sejmu RP. Strony uzgodniły, ze kandydat Lubuskiej Unii Pracy zostanie umieszczony na drugim miejscu listy koalicyjnej do Sejmu.
lista zdjęć

Spotkanie przewodniczących: Zbigniewa Włodarczaka (LUP) i Bogusława Wontora (SLD)
Od lewej: Zbigniew Włodarczak - przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy (LUP), poseł Bogusław Wontor - przewodniczący SLD w lubuskim
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.