niedziela, 21 lipca 2019

 

2017-11-04

Spotkanie Emiliana Popławskiego z Bogusławem Wontorem

Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Lubuskiej Unii Pracy – Emilian Popławski na zaproszenie Bogusława Wontora - Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wziął udział w spotkaniu integracyjnym młodzieży Federacji Młodych Socjaldemokratów i Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w dniach 8-10 sierpnia 2014 r. w Łagowie. Spotkanie było dobrym sposobem na integrację młodzieży jak i na wymianę doświadczeń w działalności politycznej. W młodzieżowym ośrodku „Zameczek”, w którym po remoncie zaczyna tętnić życie,przebywało kilkadziesiąt osób, wspaniale bawiących się przy muzyce. W sobotę zaś odbyły się zawody i gry sportowe min. w ping-ponga, piłkę nożną, koszykówkę oraz biegi na orientację. Emilian Popławski i Bogusław Wontor odbyli rozmowy na temat zbliżających się wyborów Samorządowych. Uzgodniono realizację umowy koalicyjnej SLD-UP i wspólny start w wyborach. Przyjęto też zgodnie propozycję spotkania koalicyjnego w najbliższym czasie oraz spotkania z przedstawicielami szeroko rozumianych środowisk lewicowych. W spotkaniach uczestniczyli również działacze SLD oraz UP oraz kierownictwo organizacji Młodzieżowych : Zarząd Główny FMS reprezentowała Martyna Leszczyłowska – Sekretarz Generalny, Lubuską FMS – Patryk Lewicki – Przewodniczący , Zarząd Wojewódzki ZSMP – Tadeusz Miśkiewicz – Przewodniczący.
lista zdjęćnastępne >>>

Mecz piłki nożnej
Sędziuje poseł Bogdan Wontor (w kapeluszu)
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.