niedziela, 21 lipca 2019

 

2017-11-04

Posiedzenie Rady Krajowej w Warszawie w dniu 22 marca

Mimo bogatego porządku obrad – tematem, który zdominował obrady była dyskusja nt. stanu przygotowań do wyborów do Parlamentu Europejskiego w dniu 25 maja 2014 r. Zebrani licznie zabierając głos podnosili brak w większości okręgów na listach wyborczych kandydatów Unii Pracy. Podjęto uchwałę zobowiązującą Zarząd do renegocjacji umowy koalicyjnej z SLD i wprowadzenie na listę zgłoszonych kandydatów UP. Krytycznie oceniono również działania Rządu RP dot. polityki wschodniej Polski, głownie wydarzeń na Ukrainie. W obradach wzięli przedstawiciele Lubuskiej Unii Pracy – Przewodniczący RW Emilian A. Popławski i Przewodniczący Rady Programowej UP Prof. Tadeusz Zaborowski. Stanowisko RP UP zamieszczone na jej stronie.
lista zdjęć

Emilian Popławski - przewodniczący Lubuskiej Unii Pracy i prof. Tadeusz Zaborowski - przewodniczący Rady Programowej UP
 

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Sympatycy, Szanowni Czytelnicy,

Minęły wybory do samorządu a na nas spadają różnorodne plagi. Pogłębia się kryzys gospodarczy pozostawiając wiele rodzin bez pracy i środków do życia. Wzrost bezrobocia przyspiesza, zaś władza się bawi naszym kosztem. Dzisiaj już widzimy, że zaufanie dla rządzących zostało zniweczone. Dziura budżetowa rośnie i brakuje środków niemal na wszystko. Tylko psy i koty mają się lepiej, bo mają swoje schroniska i mają co jeść.

Nas najbardziej niepokoją wykluczenia i pogłębiające się enklawy biedy, nędzy i ubóstwa. Jak by tego było mało rząd doprowadził do tego, że brakuje pieniędzy także na leczenie nas. Wielu ludzi nie może być poddanych leczeniu z uwagi na ogromny bałagan w służbie zdrowia spowodowany urządzaniem się na tej służbie ludzi związanych z rządzącymi.

Pamiętajmy więc, gdyż zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Nie dajmy się ogłupić i dobrze się zastanówmy przed wrzuceniem kolejnej kartki z głosem do urny wyborczej. Nie pozwólmy sobie mydlić oczu obietnicami, bo nimi jak mówi ludowe porzekadło jest piekło wybrukowane. Bierzmy sprawy w swoje ręce i mądrze decydujmy bez brania pod uwagę miss piękności plakatów, czy też nikomu nie potrzebnych obietnic. Odrzućmy krasomówstwo i patrzmy bardzo realnie na to co będzie następnego dnia po wyborach.


Wszelskie prawa zastrzeżone.